Ile kosztuje szablon graficzny i logo dla sklepu internetowego

Szablon graficzny dla sklepu internetowego

W dzisiejszych czasach bez porządnego i oryginalnego sklepu internetowego bardzo trudno jest odnieść sukces praktycznie w każdej branży. Aby wyróżnić się spośród setek konkurencyjnych firm i zdobyć wielu potencjalnych klientów warto postawić na nietuzinkowy szablon graficzny i przyciągające uwagę logo. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie planują uruchomić swój własny sklep internetowy i chcą się dowiedzieć ile kosztuje oryginalna skórka i porządne logo.

Koszt szablonu graficznego do sklepu internetowego

Osoby, które chcą kupić nowy szablon graficzny sklepu mają do wyboru gotowe projekty albo skorzystanie z pomocy firm, które oferują zaprojektowanie szablonu na indywidualne życzenie. W tym pierwszym przypadku wysokiej klasy szablon graficzny sklepu można kupić od 150 do 600 zł. Osoby, którym zależy na tym, aby ich sklep internetowy odróżniał się graficznie od innych sklepów powinny skorzystać z drugiego rozwiązania. Przygotowanie unikalnej grafiki to wydatek w granicach od 900 do nawet 3000 zł.

Koszt logo sklepu

Większość gotowych i płatnych szablonów nie zawiera oczywiście logotypu, którego zaprojektowanie warto zlecić porządnej firmie. Cena oryginalnego logotypu to wydatek około 1000 zł. W tej kwocie otrzymamy 4 różne logotypy do wyboru. Osoby, które chcą zaoszczędzić nieco gotówki mogą oczywiście wybrać tylko 1 lub 2 propozycje do wyboru wówczas koszt loga wyniesie około 300 – 500 zł. Logo firmowe to inwestycja na lata, dlatego też warto zlecić projekt odpowiednim specjalistom.

Dodatkowe usługi

Oprócz zaprojektowania szablonu sklepu warto skorzystać także z dodatkowych usług graficznych. W ostatnim czasie bardzo wiele firm zleca przygotowanie tematycznej grafiki na Facebook’a. Wykonanie oryginalnego avatara i tła fanpage’u to wydatek około 350 zł. Warto zainwestować także w oryginalne banery reklamowe, które będzie można umieszczać na zaprzyjaźnionych stronach. Ceny wykonania baneru wahają się w granicy od 80 do 300 zł. Przydać może się także indywidualne okno Pop-Up Newslettera (około 200 – 300 zł), Favicona (około 100 27zł) oraz banery AdWords (od 300 do 600 zł).